Ευρωπαϊκός Σύνδεσμος Δασκάλων Κιθάρας - Κύπρου

English
Ελληνικά

Νηκητές του Διαγωνισμού για Νεαρούς Κιθαρίστες

6ος Διαγωνισμός 2013

Κατηγορία A
1ο Βραβείο: Αντρέας Ιωάννου
2ο Βραβείο: Παναγιώτης Μιχαηλίδης & Θοδωρής Χατζησπύρου
3ο Βραβείο: Εμμέλια Γιάνιτς & Λάρα Κάκκουφα
Κατηγορία Β
1ο Βραβείο: Λευτέρης Πιτσιλλίδης & Χρίστος Παντελίδης
2ο Βραβείο: Hrachya Zakaryan
3ο Βραβείο: Δεν εδόθη
Κατηγορία Γ
1ο Βραβείο: Σταύρος Χατζησπύρου
2ο Βραβείο: Γιάννης Παναγή
3ο Βραβείο: Λουίζα Αριστοτέλους
Κατηγορία Δ
1ο Βραβείο: Δεν εδόθη
2ο Βραβείο: Δεν εδόθη
3ο Βραβείο: Σοχέηλ Ραχιμιπούρ
Κατηγορία Ε
1ο Βραβείο: Duos Amigos
2ο Βραβείο: Δεν εδόθη
3ο Βραβείο: Δεν εδόθη
Γκραν-Πρι
Δεν εδόθη
Βραβείο του Κοινού:
Duos Amigos

5ος Διαγωνισμός 2012

Κατηγορία A
1st Prize: Λευτέρης Πιτσιλλίδης
2nd Prize: Αντρέας Χατζηαντώνης
3rd Prize: Δωρόθεος Σωκράτους
Κατηγορία B
1st Prize: Σταύρος Χατζησπύρου
2nd Prize: Χρίστος Παντελίδης
3rd Prize: Νίκος Κόνιας
Κατηγορία Γ
1st Prize: Σοχέηλ Ραχιμιπούρ & Σπυρίδωνας Χατζησπύρου
2nd Prize: Λουίζα Αριστοτέλους
3rd Prize: Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου
Κατηγορία Δ
1st Prize: I Fratelli
2nd Prize: Αρίωνες
3rd Prize: Vernotae
Γκραν-Πρι:
Σταύρος Χατζησπύρου
Βραβείο του Κοινού:
I Fratelli & Αρίωνες

4ος Διαγωνισμός 2011

Κατηγορία A
1ο Βραβείο: Χριστόφορος Σεραφείμ & Φάνη Παναγιώτου
2ο Βραβείο: Κλείτος Κουντούρης
3ο Βραβείο: Αλεξάνδρα Αδαμίδου
Κατηγορία B
1ο Βραβείο: Ορέστης Μαλλής-Κυριακίδης & Δημήτρης Ιωαννίδης
2ο Βραβείο: Δημήτρης Εμμανουηλίδης
3ο Βραβείο: Matthew Beatty
Κατηγορία Γ
1ο Βραβείο: Δεν εδόθη
2ο Βραβείο: Σοχέηλ Ραχιμιπούρ & Πέτρος Μανουσέλης
3ο Βραβείο: Αντρέας Θεμιστοκλέους & Παναγιώτης Σουρουλλάς
Κατηγορία Δ
1ο Βραβείο: ΚιθARTE
2ο Βραβείο: Αρίωνες
3ο Βραβείο: G5
Βραβείο του Κοινού:
ΚιθARTE

3ος Διαγωνισμός 2010

Κατηγορία A
1ο Βραβείο: Χρίστος Παντελίδης
2ο Βραβείο: Θεράπων Χειλίδης
3ο Βραβείο: Δεν εδόθη
Κατηγορία B
1ο Βραβείο: Σπυρίδωνας Χατζησπύρου
2ο Βραβείο: Σταύρος Χατζησπύρου
3ο Βραβείο: Ιάκωβος Σωτηριάδης & Ορέστης Μαλλής-Κυριακίδης
Κατηγορία Γ
1ο Βραβείο: Δεν εδόθη
2ο Βραβείο: Ρένος Ιερόπουλος & Αστέρω Χριστοφίδου
3ο Βραβείο: Στέφανος Δημητρίου
Κατηγορία Δ
1ο Βραβείο: ΚιθARTE & I Fratelli
2ο Βραβείο: Classico
3ο Βραβείο: M&A
Βραβείο του Κοινού:
ΚιθARTE

2ος Διαγωνισμός 2009

Κατηγορία A
1ο Βραβείο: Σταύρος Χατζησπύρου
2ο Βραβείο: Αδάμος Χατζηβασιλείου & Matthew Beatty
3ο Βραβείο: Αλίκη Μπάρδη
Κατηγορία B
1ο Βραβείο: Δεν εδόθη
2ο Βραβείο: Φίλιππος Χριστοδούλου & Σπυρίδωνας Χατζησπύρου
3ο Βραβείο: Παναγιώτης Σουρουλλάς
Κατηγορία Γ
1ο Βραβείο: Στέφαν Μελόφσκι
2ο Βραβείο: Χρίστος Μιχαηλίδης
3ο Βραβείο: Ρένος Ιερόπουλος & Βασίλης Ταλιαδώρος
Κατηγορία Δ
1ο Βραβείο: G7
2ο Βραβείο: ΚιθARTE
3ο Βραβείο: I Fratelli
Βραβείο του Κοινού:
Στέφαν Μελόφσκι

1ος Διαγωνισμός 2008

Κατηγορία A
1ο Βραβείο: Ιάκωβος Σωτηριάδης & Σπυρίδωνας Χατζησπύρου
2ο Βραβείο: Σταύρος Χατζησπύρου
3ο Βραβείο: Ορέστης Μαλλής-Κυριακίδης
Κατηγορία B
1ο Βραβείο: Αντρέας Νικολαϊδης
2ο Βραβείο: Φίλιππος Χριστοδούλου
3ο Βραβείο: Βασίλης Ταλιαδώρος
Κατηγορία Γ
1ο Βραβείο: Ρένος Ευσταθίου
2ο Βραβείο: Ραφαέλλα Μιχαηλίδου
3ο Βραβείο: Δαμιανός-Κοσμάς Ρούσος